Každému sa istotne a to nie jeden krát stalo že sa pristihol večer ako vykráda chladničku a pritom ani sám nevie prečo. Je to najme preto, pretože v minulosti bol život tvrdý a prežil iba ten kto sa šiel pozrieť do kúta že čo sa deje. Kto nešiel a bolo mu to jedno ten musel čeliť následkom a nemusíme vám hovoriť ako to asi dopadlo. Dnes už síce nehrozí aby vás v paneláku prepadla svorka vlkov alebo udupal mamut pri prechádzke v parku ale niektoré zvyky ktoré pomohli naším predkom prežiť sú u nás zakorenené dodnes.
Zelenina a ovocie niesu iba zdravé
Zelenina a ovocie niesu iba zdravé ale patria k potravinám ku ktorým už odmalička nechováme práve lásku. Niežeby neboli chutné, ale jednoducho v minulosti sa ľudia živili lovom zvierat. A až neskôr keď vyhubili čo sa dalo prešli na poľnohospodárstvo ako ho poznáme dnes. Navyše až na pár výnimiek nik nepoznal ktorá rastlina je jedlá a ktorá vyslovene jedovatá.
Socializácia
Je všeobecne známy fakt že kedysi ľudia žili v menších skupinách. Presnejšie jednu osadu tvorilo 100 až 150 ľudí a tak je jasné že každý každého poznal Títo čísla niesu náhodne. Podľa antropológoch je to aj maximálny počet ľudí s ktorými sme my ľudia schopný udržať sociálny kontakt. Tým máme na mysli predovšetkým sociálne významné veci ktoré sú pre zdravú spoločnosť nevyhnutné. A nie len také klebetenie si s náhodným človekom na ulici.
Keď hyperaktivita pomáha
Ako bolo spomenuté, v minulosti prežil ten človek ktorý sa šiel do kúta pozrieť a ten čo nie, skrátka mal smolu. Pravdepodobne to súvisí s stovkami rokov života ako lovci. Pretože tak ako pri úteku pred nebezpečenstvom tak aj pri love bola rýchla reakcia základ prežitia. A preto ak máte vo svojom okolí niekoho kto je hyperaktívny možno je to preto lebo pochádza z rodu úspešných lovcov. Síce pochybujeme že vám to napríklad v takej škole prejde keď nebudete dávať pozor a každú chvíľu vyrušovať učiteľku pri výklade učiva. Ale rozhodne to stojí za zmienku, hoci sa to dnes môže javiť skôr úsmevné.