Psychológia farieb spôsobuje, že ľudská myseľ vníma každý odtieň iným spôsobom a spája si ho zároveň aj s inými pocitmi. Z toho dôvodu sa farby využívajú aj na ovplyvňovanie nálady človeka alebo na vyvolanie terapeutických účinkov. Napríklad taká červená farba je veľmi výrazná, energická a spája sa s vášňou, krvou a životodarnou energiou. Treba s ňou preto narábať opatrne, pretože pre niektorých ľudí môže pôsobiť až príliš ostro alebo nepríjemne. Medzi ďalšie farby, ktoré sú zväčša spájané s psychologickým pôsobením na organizmus patrí zelená.
Zelená farba je často spájaná s prírodou, lesmi, lúkami a ide o naozaj veľmi pozitívnu farbu, ktorej sa hovorí aj, že ide o farbu šťastia. Okrem červenej a zelenej zaraďujeme medzi psychologický vnímateľné farby rovnako aj modrú. Táto farba vyvoláva v ľuďoch pokoj, pocit uvoľnenia a dôveru, vďaka čomu ju v logu používajú aj mnohé značky. Práve tieto spomínané tri základné farby využíva aj tzv. RGB svetelná technológia, ktorá je známe hlavne pri moderných LED svetlách.
Jej skratka RGB pozostáva z anglických slovíčok farieb, ktoré prekladáme ako: RED – červená, GREEN – zelená a BLUE – modrá. Táto technológia umožňuje svetlám svietiť vo vymenovaných farbách a prípadne ich aj miešať, čo umožňuje zmeniť svetlo aj na iné odtiene. Namiešaním modrého a červeného svetla tým pádom môžete získať svetlo fialové alebo inou kombináciou zase žlté, ružové a ďalšie farby. Niektoré farby sú lepšie na odpočinok, iné na učenie, sústredenie, prácu alebo zlepšenie nálady či psychologickú hygienu. Takýmto spôsobom je možné psychológiu farieb využiť aj doma, kde si výberom konkrétneho farebného odtieňu navolíte presne tú farbu, na ktorú máte aktuálne náladu. Ideálnu voľbu, prostredníctvom ktorej je možné podobný typ farebného svetla zaobstarať a následne ho aj jednoducho nainštalovať, predstavuje RGB LED pás. Farebný LED pás môžete ľahko nalepiť kdekoľvek obojstrannou lepiacou páskou a potom už len zapnúť a užívať si atmosféru vytvorenú zvoleným svetelným odtieňom.