1. Slimáky dokážu spať aj tri roky.
Bežné slimáčie zdriemnutie trvá aj týždeň, ale slimáky dokážu spať aj tri roky a byť v neaktívnom stave, až kým nenastanú podmienky dostatočne vlhké na to, aby sa mohli hýbať.
2. Samice varana komodského sa dokážu rozmnožovať aj asexuálne.
Samice najväčšieho žijúceho plaza na svete kladú vajcia aj bez predchádzajúceho párenia. Tento proces sa nazýva partenogenéza.
3. Axolotl je jediné zviera, ktorému po amputácii dorastú končatiny.
Proces regenerácie končatiny trvá len pár týždňov a končatina sa obnoví kompletne, so všetkými funkčnými nervami, svalmi a kosťami. Ak utrpí axolotl zranenie miechy, taktiež sa dokáže obnoviť bez akejkoľvek stopy alebo jazvy.
4. Najnebezpečnejším zvieraťom Afriky je hroch.
Zrejme by ste očakávali leva, geparda alebo krokodíla, ale zviera, ktoré ročne usmrtí v Afrike najviac ľudí (približne päťsto) je hroch.
5. Odtlačky prstov medvedíka koala sú veľmi podobné ľudským.
To isté platí aj pre gorily a šimpanzy, avšak odtlačky prstov koaly sú takmer identické ako tie ľudské. Okrem toho sa koaly vyvíjali samostatne od primátov. Koalie odtlačky nie je ľahké odlíšiť od ľudských dokonca ani analýzou pod mikroskopom!
6. Mačky mňaukajú iba na ľudí.
Mačky nepoužívajú mňakanie na komunikáciu medzi sebou navzájom. Jedna s druhou mačky komunikujú pomocou pachu, reči tela, výrazu tváre alebo dotyku. Mňaukajú iba na ľudí a dokonca používajú rôzne typy mňaukania na to, aby vyjadrili, čo presne od nás chcú.
7. Ťavy si v hrboch neskladujú vodu, ale tuk.
Bez vody prežijú aj desať dní, avšak nie je to vďaka ich hrbom. V tých si skladujú tuk a ak ťava hladuje, hrb sa jej bude zmenšovať.
8. Chameleóni svoju farbu neprispôsobujú povrchu, na ktorom sa práve nachádzajú.
Namiesto toho sa ich farba mení v závislosti od nálady a teploty.
9. Zatiaľ čo väčšina sov sú nočné vtáky, sova snežná je aktívna počas dňa rovnako ako aj v noci.